image1

XX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży - zapraszamy!

Rozpoczęła się rekrutacja do XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży!

Tegorocznym tematem są „Wybory parlamentarne”.

 

Dnia 01 czerwca 2014 r. w gmachu Sejmu w Warszawie odbędzie się posiedzenie XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegorocznym tematem przewodnim sesji są „Wybory parlamentarne”. Do udziału zachęcamy wszystkich, którzy już są aktywni społecznie, jak i tych, którzy są zainteresowani działaniem w swoim lokalnym środowisku i dyskusją nad aktywnością społeczną i wyborczą młodych ludzi. 

 

Chcemy, aby Wasze doświadczenia w działalności w szkołach i lokalnej społeczności stały się podstawą do dyskusji podczas posiedzeń komisji problemowych, seminariów oraz posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży w dniu 01 czerwca 2014 r.

Zadaniem uczestniczek i uczestników będzie przeprowadzenie w swoich szkołach i miejscowościach debaty skłaniającej do refleksji nad tym, co daje Wam możliwość funkcjonowania w demokratycznym społeczeństwie europejskim, jakie widzicie dla siebie szanse, a jakie trudności i ograniczenia, w jaki sposób możecie uczestniczyć w życiu społeczno-politycznym Polski i Europy, a także jak zwiększyć aktywność społeczną i wyborczą Waszych koleżanek i kolegów.

 

Więcej o zadaniu rekrutacyjnym możecie przeczytać tutaj.

 

Na podstawie oceny prac dwuosobowych zespołów uczniowskich zostanie wyłonionych 460 młodych posłanek i posłów, którzy spotkają się 01 czerwca i będą obradować nad projektem uchwały, przygotowanym podczas posiedzenia komisji problemowej. Komisja problemowa będzie obradować w dniu 11 maja 2014 r. W jej skład – w przypadku zakwalifikowania zespołu – wejdzie 64 uczestników projektu. Posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży w dniu 01 czerwca poprzedzą seminaria tematyczne dla wszystkich zakwalifikowanych uczestników, które odbędą się 31 maja 2014 r. 

 

Głównym organizatorem XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

 

 

Więcej informacji na stronie Sejmu Dzieci i Młodzieży: www.ceo.org.pl/sejmmlodziezy.

Rejestracja na platformie XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży: www.sdim.ceo.org.pl.

 

Zarejestruj się i weź udział w projekcie!

 

Informacje dotyczące przebiegu rekrutacji do projektu i organizacji XX sesji Sejmu Dzieci

i Młodzieży można uzyskać pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie – informacji udziela Agnieszka Jarmuł, tel. (22) 825-05-50, wew. 110.

 

W sprawie pytań dotyczących XX sesji SDiM prosimy o kontakt: Kancelaria Sejmu, Biuro Korespondencji i Informacji, Wszechnica Sejmowa, Anna Modrzejewska: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. (22) 694-16-88 oraz Ireneusz Nowak: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. (22) 694-22-58.

 

Harmonogram XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 2014

 

- 24 lutego 2014 - rozpoczęcie rekrutacji do XX sesji SDiM

- 24 lutego - 30 marca 2014 - rejestracja zespołów uczniowskich na platformie SDiM

- 24 lutego - 7 marca 2014 - zgłoszenia do warsztatów wprowadzających 

- 24 lutego - 7 kwietnia 2014 - czas na przeprowadzenie debaty i umieszczenie formularza relacji z debaty na platformie SDiM

- 7 kwietnia 2014  godz. 17:00 - termin opublikowania relacji z przeprowadzonej debaty na platformie SDiM (formularza relacji z debaty i plików dokumentujących debatę)

- 7 - 14 kwietnia 2014 - ocena prac konkursowych

- 16 kwietnia 2014 do godz. 17 - ogłoszenie listy posłów i posłanek na stronach internetowych partnerów

- 1 - 22 maja 2014 - przeprowadzenie kampanii profrekwencyjnej przez posłów i posłanki zakwalifikowane od udziału w XX SDiM

- 10 - 11 maja 2014 - spotkanie komisji sejmowej (dwa najlepsze zespoły uczniowskie z każdego województwa)

- 31 maja 2014 - seminaria dla posłów i posłanek (wszystkie zakwalifikowane zespoły z list posłów i posłanek)

- 1 czerwca 2014 rok - XX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

 


 

Autorzy: Michał Tragarz, Agnieszka Jarmuł

 

 

Projekt Kancelarii Sejmu RP realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Dzięki wsparciu Programu Młodzież w Działaniu finansowanego przez Komisję Europejską.

 

 

 

2015  Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego